Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Na czym polega magia herbaty?

Magia herbaty polega na rytuale parzenia herbaty, serwowaniu i okolicznościach, w których ją pijemy.
Aby herbata miała swoją magię musimy ją pić (nie) w biegu.

Parzymy herbatę sypaną na wagę- tylko liściastą- we właściwej temperaturze i czasie.
Przypominam: czarne, pu-erh w 100 st. Celsjusza, albo w białym wrzątku, zielone, białe, oolong miedzy
70 a 80 st. Celsjusza.

Możemy zaparzać i serwować herbatę na sposób europejski – w ładnym serwisie specjalnie do tego przeznaczonym, w pięknym ulubionym kubku albo filiżance. Nie ma przeszkód aby do naparu dodać mleko, albo śmietankę.

 Na wzór azjatycki zaopatrujemy się w specjalne czarki zwane gaiwany. Przeczytaj sposoby parzenia herbaty

Okoliczności, w których pijemy herbatę.

Może to być spotkanie towarzyskie, gdzie przy gościach zaparzamy herbatę i serwujemy w pięknym porcelanowym serwisie, lub na sposób azjatycki w czarkach. Przeczytaj herbaciane rytuały. Również nie ma przeszkód aby pić herbatę w samotności, medytując, marząc, bujając w obłokach albo wizualizując swoje życie zgodnie z planem. Ważne aby picie herbaty stało się nawykiem.

Co to są nawyki?

Nawyki są to czynności, które stale powtarzamy. Może to być nawyk picia herbaty, kawy w swoim ulubionym kubku, szklance lub filiżance. Jedzenie swoimi ulubionymi sztućcami stale z tego samego talerza. Nawyk jest to coś, z czym się trudno rozstać, tak się zakorzenia, że ciężko się go pozbyć. Oczywiście są nawyki dobre np. codzienne mycie zębów, dbanie o higienę. Obojętne np. picie herbaty tylko w wybranym kubku, spożywanie posiłków w jedynym ulubionym talerzu i zawsze tą samą łyżką. I są nawyki złe szkodzące zdrowiu naszemu i innych np. palenie tytoniu. W rozmowie z doktorem Maciejem Firlejem dowidziałam się, że jeden nawyk można zastąpić drugim. Np. nawyk palenia papierosów zamienić na nawyk parzenia i picia herbaty. Przy tym rytuale możemy włączyć naszą podświadomość.

Ma ona niezwykle ważne znaczenie przy programowaniu naszego życia.

Czynniki, na które zwracają uwagę Polacy przy wyborze herbaty:

 1. Smak i aromat: Smak jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze herbaty. Polacy preferują różnorodność smaków i często wybierają herbaty owocowe, ziołowe, czarne lub zielone, w zależności od swoich preferencji. Lubią wyraziste smaki, preferują herbaty naturalne bez dodatków, które nie zawierają sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów. Preferują herbaty organiczne, które są uprawiane bez użycia pestycydów i sztucznych nawozów.
 2. Jakość składników: Kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość składników użytych do produkcji herbaty. Polacy są świadomi znaczenia jakościowych składników, takich jak suszone owoce, zioła, liście herbaciane i dodatki aromatyczne.
 3. Pochodzenie i marka: Wielu Polaków zwraca uwagę na pochodzenie herbaty i preferuje te, które pochodzą z renomowanych regionów herbacianych, takich jak Indie, Chiny, Sri Lanka czy Japonia. Dodatkowo, marka herbaty może również mieć znaczenie dla konsumentów.
 4. Właściwości zdrowotne: Niektórzy konsumenci kierują swoje wybory w stronę herbat o konkretnych właściwościach zdrowotnych. Na przykład, zielona herbata jest znana ze swoich antyoksydacyjnych właściwości, podczas gdy herbaty ziołowe mogą mieć działanie uspokajające lub wspomagać trawienie.
 5. Opakowanie i wygląd: Estetyka opakowania i wygląd herbaty mogą również wpływać na decyzję zakupową. Polacy często zwracają uwagę na atrakcyjne opakowania, które są praktyczne w użyciu i mogą być dobrym prezentem. Bo herbata na prezent zawsze dobrze się prezentuje zwłaszcza herbata wyższej jakości na wagę
 6. Cena: Cena jest również czynnikiem, na który zwracają uwagę Polacy. Chociaż są gotowi zapłacić za wysoką jakość herbaty, szukają również opcji dostępnych w rozsądnej cenie, dlatego chętnie szukają promocji

Życzenia determinują działania

Dr med. Michael Spitzbart w artykule „Jak zaprojektować swoje życie zgodnie z życzeniem” -Sprawny umysł, witalne ciało nr 37 (lipiec)/2021 napisał:

Sekret tkwi w tym, że życzenia determinują twoje działania poza twoją świadomością. Wyobraź sobie, że chcesz być prezydentem. Wszystko widzisz oczami wyobraźni. Budzisz się z myślą „prezydent” z tą myślą idziesz spać. Oddziałujesz w ten sposób na swoją wolę. Następnie automatycznie dochodzi do pewnych działań. Nawet tego nie zauważysz.”.

Gdy wizualizujesz swoje pragnienia, swoje cele dosłownie żyjesz nimi w swoich myślach. Widzisz siebie dokładnie w pożądanej sytuacji, słyszysz odgłosy otoczenia, odbierasz zapachy„.

Zasady dobrej wizualizacji:

 • Staraj się regularnie wizualizować swoje cele np. przy herbacie. Zobacz konkretny obraz i siebie w nim.
 • Nie bądź zachłanny, nie wizualizuj zbyt wiele rzeczy.
 • Przestań wątpić. Wiara czyni cuda, i nie ma rzeczy niemożliwych, pomoże Ci w tym podświadomość.
 • Swój cel wyobrażaj sobie wszystkimi zmysłami. Wyobraź sobie, jak się czujesz, kiedy zrealizujesz swój cel, niech rozsadza cię duma.
 • Wyłącz wszystko co negatywne – emocje, odczucia itp. Życzenie twoje musi być tylko pozytywne.
 • Jeśli myślisz o czymś negatywnym, sam tworzysz horror w swojej głowie. Twoja podświadomość przejmuje ten horror i interpretuje go, jako życzenia, które chciałbyś spełnić.
 • Kiedy wizualizujesz cele widzisz siebie dokładnie w pożądanej sytuacji, słyszysz odgłosy otoczenia, odbierasz zapachy

Pozytywne myśli

Wg Małgosi Sygitowicz

„W życiu dzieje się to co sobie wyobraziłeś, zadbaj więc o pozytywne myśli. Wyobraź sobie jak by to było, gdy np. zostanie ekspertem od czegoś tam spełni twoje marzenia. Jesteś we wszystkich mediach, traktują ciebie, jak specjalistę, liczą się z twoją opinią etc.”

I na koniec taka sentencja

Sukcesy osiągają Ci, którzy widzą możliwości tam, gdzie inni widzą same piętrzące się trudności.

Podsumowując:

Wprowadź rytuał picia herbaty i zamień zły nawyk na dobry i wizualizuj swoje cele.
Pamiętaj herbata to magia.

Powodzenia

Ps.

Wg Chińczyków z życzeniami trzeba uważać, bo a nuż się spełnią. Przykład : złota rybka pyta: jakie życzenie chciałbyś abym spełniła? Odpowiadasz: chciałbym zostać księciem. Rano budzisz się w książęcym łożu
a kamerdyner mówi: książę Ferdynandzie dziś z małżonką jedziecie do Sarajewa. (dla tych, którzy nie pamiętają historii- udany zamach na księcia Ferdynanda i jego małżonki Zofii był przyczynkiem do międzynarodowego konfliktu a tym samym do wybuchu I Wojny Światowej – 1914 r.)

Pamiętaj- życzenia bardzo dokładnie precyzuj!!

KUBKI, DZBANKI DO HERBATY

 • Promocja! kubek termiczny szklany z zaparzaczem

  Kubek termiczny szklany z zaparzaczem 520 ml

  119.00
 • kubek ceramiczny 370 ml

  Kubek Ceramiczny z reliefem 370 ml

  29.00

2 komentarze

 1. Ania (Piewcy Teiny)

  Jaki ładny wpis! Ale mam ochotę się spotkać z Tobą na herbatę po nim by dalej przegadać ten temat, bo jest taki „płodny” herbacianie :D.

  Magia herbaty – jakkolwiek brzmi abstrakcyjnie (i część osób może zrazić) to jest stopą w drzwiach do wielu wartościowych i naukowych rozmów dookoła czaju, które tym barwnym określeniem można podsumować :D.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *