Na czym polega magia herbaty?

Magia herbaty polega na rytuale parzenia herbaty, serwowaniu i okolicznościach, w których ją pijemy. Aby herbata miała swoją magię musimy ją pić (nie) w biegu.

Parzymy herbatę sypaną na wagę- tylko liściastą- we właściwej temperaturze i czasie.
Przypominam: czarne, pu-erh w 100 st. Celsjusza, albo w białym wrzątku, zielone, białe, oolong miedzy 70 a 80 st. Celsjusza.

Możemy zaparzać i serwować herbatę na sposób europejski – w ładnym serwisie specjalnie do tego przeznaczonym,
w pięknym ulubionym kubku albo filiżance. Nie ma przeszkód aby do naparu dodać mleko, albo śmietankę.

 Na wzór azjatycki zaopatrujemy się w specjalne czarki zwane gaiwany. Przeczytaj sposoby parzenia herbaty

Okoliczności, w których pijemy herbatę.

Może to być spotkanie towarzyskie, gdzie przy gościach zaparzamy herbatę i serwujemy w pięknym porcelanowym serwisie, lub na sposób azjatycki w czarkach. Przeczytaj herbaciane rytuały. Możemy również pić herbatę w samotności, medytując, marząc, bujając w obłokach albo wizualizując swoje życie zgodnie z planem. Ważne aby picie herbaty stało się nawykiem.

Co to są nawyki?

Nawyki są to czynności, które stale powtarzamy. Może to być nawyk picia herbaty, kawy w swoim ulubionym kubku, szklance lub filiżance. Jedzenie swoimi ulubionymi sztućcami stale z tego samego talerza. Nawyk jest to coś, z czym się trudno rozstać, tak się zakorzenia, że ciężko się go pozbyć. Oczywiście są nawyki dobre np. codzienne mycie zębów, dbanie o higienę. Obojętne np. picie herbaty tylko w wybranym kubku, spożywanie posiłków w jedynym ulubionym talerzu i zawsze tą samą łyżką. I są nawyki złe szkodzące zdrowiu naszemu i innych np. palenie tytoniu. W rozmowie z doktorem Maciejem Firlejem dowidziałam się, że jeden nawyk można zastąpić drugim. Np. nawyk palenia papierosów zamienić na nawyk parzenia i picia herbaty. Przy tym rytuale możemy włączyć naszą podświadomość.

Ma ona niezwykle ważne znaczenie przy programowaniu naszego życia.

Życzenia determinują działania

Dr med. Michael Spitzbart w artykule „Jak zaprojektować swoje życie zgodnie z życzeniem” -Sprawny umysł, witalne ciało nr 37 (lipiec)/2021 napisał:

Sekret tkwi w tym, że życzenia determinują twoje działania poza twoją świadomością. Wyobraź sobie, że chcesz być prezydentem. Wszystko widzisz oczami wyobraźni. Budzisz się z myślą „prezydent” z tą myślą idziesz spać. Oddziałujesz w ten sposób na swoją wolę. Następnie automatycznie dochodzi do pewnych działań. Nawet tego nie zauważysz.”.

Gdy wizualizujesz swoje pragnienia, swoje cele dosłownie żyjesz nimi w swoich myślach. Widzisz siebie dokładnie w pożądanej sytuacji, słyszysz odgłosy otoczenia, odbierasz zapachy„.

Zasady dobrej wizualizacji:

  • Staraj się regularnie wizualizować swoje cele np. przy herbacie. Zobacz konkretny obraz i siebie w nim.
  • Nie bądź zachłanny, nie wizualizuj zbyt wiele rzeczy.
  • Przestań wątpić. Wiara czyni cuda, i nie ma rzeczy niemożliwych, pomoże Ci w tym podświadomość.
  • Swój cel wyobrażaj sobie wszystkimi zmysłami. Wyobraź sobie, jak się czujesz, kiedy zrealizujesz swój cel, niech rozsadza cię duma.
  • Wyłącz wszystko co negatywne – emocje, odczucia itp. Życzenie twoje musi być tylko pozytywne.
  • Jeśli myślisz o czymś negatywnym, sam tworzysz horror w swojej głowie. Twoja podświadomość przejmuje ten horror i interpretuje go, jako życzenia, które chciałbyś spełnić.
  • Kiedy wizualizujesz cele widzisz siebie dokładnie w pożądanej sytuacji, słyszysz odgłosy otoczenia, odbierasz zapachy

Pozytywne myśli

Wg Małgosi Sygitowicz

„W życiu dzieje się to co sobie wyobraziłeś, zadbaj więc o pozytywne myśli. Wyobraź sobie jak by to było, gdy np. zostanie ekspertem od czegoś tam spełni twoje marzenia. Jesteś we wszystkich mediach, traktują ciebie, jak specjalistę, liczą się z twoją opinią etc.”

I na koniec taka sentencja

Sukcesy osiągają Ci, którzy widzą możliwości tam, gdzie inni widzą same piętrzące się trudności.

Podsumowując: wprowadź nawyk –rytuał picia herbaty i zamień zły nawyk na dobry i wizualizuj swoje cele.

Powodzenia

0