Herbata z imbirem jest coraz bardziej popularna, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Imbir to podstawowa przyprawa kuchni azjatyckiej, a zarazem swoiste panaceum na wiele dolegliwości.

W korzeniu imbiru tym bardzo dużą role odrywają olejki eteryczne. Posiadają  działanie bakteriobójcze. Pomagają w eliminacji stanów zapalnych w organizmie, np. przeziębienia, czy reumatyzmu.

Imbir ułatwia trawienie. Ma działanie przeciwwymiotne, a więc herbata z imbirem wskazana jest dla kobiet w ciąży oraz dla osób mających chorobę lokomocyjną. I co jest bardzo ważne – imbir pod wpływem wysokiej temperatury nie traci swoich właściwości. Nie ma więc przeszkód aby zaparzać herbatę zarówno ze świeżym imbirem jak i suszonym. Do herbaty dodajemy korzeń pokrojony w mniejsze lub większe kawałki albo starty na tarce.

Jest doskonałym dodatkiem  do herbat czarnych np. himalaya blend, czy black gunpowder.  Można też go dodać do herbat z różnymi ingrediencjami, takich jak np. soczysta pomarańcza, goździki. Najlepiej samemu poeksperymentować.

Jeżeli ktoś nie przepada za ostrym smakiem imbiru, powinien napar  złagodzić  np. miodem. Pamiętajmy, że miód traci swoje właściwości w wysokiej temperaturze. Powyżej 40 stopni Celsjusza  będzie miał już tylko walory smakowe. Jeżeli dodamy do takiej herbaty sok np. malinowy uzyskamy rozgrzewająca herbatę z sokiem.

Ziołowe mieszanki herbat z imbirem

W naszym sklepie internetowym są gotowe mieszanki bardzo ciekawych kompozycji ziołowych herbatek  z imbirem. Np. imbirowa aronia.  Mocny i pikantny imbir smakuje nieziemsko w połączeniu z aronią, słodkim koprem włoskim oraz  anyżem, z subtelną nutą korzenia lukrecji oraz szałwii. Herbata ta dzięki domieszce płatków róży i gwiazdek anyżu prezentuje się i smakuje znakomicie.

Niezwykle estetyczna i smaczna herbata, idealna dla wszystkich miłośników ziołowych naparów. Imbir doskonale pasuje do zielonej herbaty  Gunpowder  oraz  Senchy Kompozycja zielonej herbaty Senchy z imbirem i jabłkami stanowi doskonałe połączenie. Mamy tu prozdrowotne właściwości zielonej herbaty, jabłka i imbiru. Jest to napar bez wątpienia  niezwykle ożywczy i zdrowy.

Reasumując imbir nie tylko stanowi doskonały dodatek do potraw, ale również można z nim skomponować herbatę zarówno czarną jak i zieloną. Można również kupić gotowe mieszanki ziołowe i zieloną herbatę z dodatkami imbiru.


0