Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Poradnik prezentowy na każdą okazję. Co kupić w maju, czerwcu?

maj 25, 2023 | HERBATY | 0 komentarzy

Prezenty

Nie ma osoby, której prezenty nie sprawiałyby przyjemności. Upominek  nawet ten najmniejszy, najskromniejszy jest symbolem pamięci, przywiązania, bywa, że  miłości. Ważne jest abyśmy otrzymując prezent nie czuli się zażenowani np. dlatego, że nie będziemy mogli się zrewanżować. Drugi warunek to taki abyśmy wręczali prezent zgodnie z preferencjami osoby obdarowywanej a nie naszymi. Wymaga to trochę zachodu ponieważ musimy dowiedzieć się jaki prezent sprawi przyjemność obdarowywanej osobie.

Prezenty mogą być z okazji i bez okazji (te bez sprawiają chyba największa radość). Czasami zastanawiamy się, co kupić osobie, która wszystko- wydawałoby się – ma. I tu w sukurs przychodzi nam herbata. Jak pokazują statystyki w Polsce piję około 97 % dorosłej populacji herbatę.


Dzielimy herbatę na ziołową, owocową i z krzaka camellia sinensis. Do tej ostatniej zalicza się czarna, biała, zielona, oolong, pu-erh i żółta.

  • Herbaty ziołowe składają się z ziół. Mogą być to mieszanki np. lawendowa, uspokajająca.
  • Rooibos również zalicza się do herbat ziołowych.
  • Herbaty owocowe to nic innego jak mieszanki suszonych owoców.

Wszystkie te wymienione herbaty posiadają ogrom polifenoli a więc bardzo dużo właściwości prozdrowotnych.. Mogą one być przygotowywane jako napar rozgrzewający i napój chłodzący na gorące dni. Są to herbaty typu cold brew, ice tea i przygotowane na lodzie. Można je dosładzać np. miodem. lub dodawać różnego rodzaju ingrediencje np imbir, cytrynę etc.

Herbaty przygotowane w domu są zdrowsze, bez konserwantów i zawsze możesz je ze sobą zabrać.
Są idealnym prezentem dla każdego.

Kupując herbatę możesz też nabyć filiżankę, kubek, dzbanek .Stanowią one ozdobę każdego stołu

Międzynarodowy dzień Herbaty 21.05

Jest to święto herbat z krzaka camellia sinensis. Herbata istnieje z nami od około 2000 lat .

Przez ten okres zmieniały się formy uprawy , wkraczała technologia. Ale są jeszcze miejsca, gdzie herbata zbierana i przetwarzana jest w sposób tradycyjny.

Napar posiada bardzo dużo właściwości zdrowotnych. Ale nie tylko bo również smakowe. Np. herbata zielona z pierwszego parzenia ma trochę inny smak niż herbata z drugiego. Dlatego też bardzo ważne jest aby zaparzać susz we właściwej temperaturze wody i czasu parzenia.

Z  suszu można przygotować ice tea i cold brew lub herbatę na lodzie. W zimowe dni herbaty rozgrzewające

Dzień Matki 26.05.

Dzień Matki jest obchodzony w różnych krajach na całym świecie, jednak daty jego obchodów mogą się różnić. W wielu krajach Dzień Matki obchodzony jest w drugą niedzielę maja, ale istnieją również inne daty.

Początki obchodów Dnia Matki można odnaleźć w starożytnych kulturach, gdzie matki były czczone i hołdowane. W starożytnej Grecji organizowano wiosenne uroczystości poświęcone matkom i boginiom.
W starożytnym Rzymie obchodzono Matronalia, święto ku czci Junony, bogini małżeństwa i macierzyństwa.

Współczesne obchody Dnia Matki mają swoje korzenie w ruchach społecznych, które powstały na przełomie XIX i XX wieku. W 1908 roku Anna Jarvis zorganizowała pierwsze oficjalne obchody Dnia Matki w Grafton, Zachodnia Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Jej celem było uhonorowanie matki i propagowanie idei pokoju. Wkrótce idea ta rozprzestrzeniła się na inne regiony Stanów Zjednoczonych i stawała się coraz bardziej popularna.

W 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych ustanowił Drugą Niedzielę Maja jako Dzień Matki, który stał się świętem narodowym. Wkrótce wiele innych krajów zaczęło obchodzić Dzień Matki w podobnym terminie.

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Jako święto kalendarzowe pojawiło się w Polsce w roku 1914 w Krakowie 26 maja. Obchody Dnia Matki w Polsce mają charakter rodzinny, dzieci składają życzenia i obdarowują matki kwiatami, prezentami i upominkami.

Dzień Matki jest okazją do wyrażenia wdzięczności i miłości wobec mamy oraz docenienia jej roli i poświęcenia. To święto poświęcone macierzyństwu i więzi między rodzicielką a dzieckiem.

Pomysły na dzień Mamy

Zestaw herbat dla Mamy, do tego można podarować kubek lub filiżankę.

Dzień Dziecka 1.06. 

Dzień Dziecka jest obchodzony w różnych krajach na świecie, jednak daty jego obchodów mogą się różnić.
W wielu krajach, w tym w Polsce, Dzień Dziecka jest obchodzony 1 czerwca.

Geneza Dnia Dziecka sięga początków XX wieku i jest związana z ruchem na rzecz ochrony praw dzieci. Celem tego dnia jest promowanie praw dziecka, ich dobrostanu oraz zapewnienie im szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa.

Pierwsze inicjatywy związane z ustanowieniem Dnia Dziecka pojawiły się na początku XX wieku.

W 1954 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) zaleciło wszystkim krajom obchodzenie Dnia Dziecka. W Polsce Dzień Dziecka jest obchodzony od lat 50. XX wieku.

Dzień Dziecka ma na celu podkreślenie praw dziecka do zabawy, nauki, opieki, miłości i szczęśliwego dzieciństwa. Jest okazją do organizowania różnych wydarzeń takich jak: festiwale, konkursy, gry i zabaw dla dzieci. W tym dniu dzieci otrzymują prezenty, są obdarowywane miłością i uwagą przez swoich rodziców, opiekunów i społeczność.

Dzień Dziecka ma również na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się dzieci na całym świecie, takie jak ubóstwo, brak edukacji, wykorzystywanie i dyskryminacja. Jest to także okazja do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków życia dzieci oraz promowania ich praw i dobrostanu.

Dzieciom można serwować herbaty bez kofeiny, najlepiej się tu sprawdzą herbaty Rooibos.

Dzień Ojca 23.06.

Święto Dzień Ojca, obchodzone 23 czerwca, jest świętem mającym na celu uhonorowanie ojców i ich wpływu, jaki mają na życie swoich dzieci. Powstanie tego święta nie jest ściśle związane z jakąś konkretną genezą, taką jak w przypadku innych świąt.

Początki obchodów Dnia Ojca można odnaleźć w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze tego typu inicjatywy pojawiły się w drugiej połowie XIX wieku, ale dopiero w XX wieku święto to zaczęło nabierać większego znaczenia. Pierwsze oficjalne obchody Dnia Ojca w USA miały miejsce 19 czerwca 1910 roku w stanie Waszyngton, a inicjatorem był Sonora Smart Dodd. Chciała ona uhonorować swojego zmarłego ojca, który samotnie wychowywał ją i jej rodzeństwo po śmierci matki.

W 1966 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson wydał specjalne oświadczenie, w którym ustanowił Dzień Ojca jako święto narodowe, które od tej pory miało być obchodzone w trzecią niedzielę czerwca. Ostatecznie, w 1972 roku prezydent Richard Nixon podpisał akt ustawodawczy, ustanawiający Dzień Ojca jako oficjalne święto, obchodzone corocznie w trzecią niedzielę czerwca.

W różnych krajach Dzień Ojca może być obchodzony w innych terminach. Na przykład, w Polsce Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca, natomiast w niektórych krajach europejskich, takich jak Hiszpania czy Włochy, obchodzi się go 19 marca.

Choć geneza Dnia Ojca nie jest tak dobrze udokumentowana jak innych świąt, obchody tego dnia mają na celu docenić i zaznaczyć ważną rolę ojców w rodzinie oraz ich wpływ na życie swoich dzieci. To okazja do wyrażenia miłości, wdzięczności i szacunku wobec ojców na całym świecie.

Jak wybrać prezent dla taty?

Doskonały upominek powinien w pierwszej kolejności spełniać jedno kryterium: być praktyczny. Ojcowie doceniają przedmioty, które mają konkretne zastosowanie, które można wykorzystać i które nie będą bezużytecznie leżeć na półce. Wszystkie te wymagania doskonale spełnia kubek!

Prezenty dla mężczyznzestaw herbat lub kubki dla zapracowanych, zabieganych tatusiów. Tatusiowie często mają dużo stresów więc można im podarować herbaty idealne na stres. Wyjątkowy prezent na urodziny stanowi niepowtarzalną szansę, aby wyrazić, jak istotna jest druga osoba w naszym życiu. Możliwości stworzenia idealnego upominku jest niezliczenie wiele, a ich wybór zależy od naszej kreatywności oraz dostępnych środków finansowych.

Podsumowanie

Herbata jest idealnym prezentem na każdą okazję i bez okazji. Dla tych co niewiele maja i dla tych co wszystko mają.

.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *