Zaznacz stronę

Herbata jest jednym z naszych ulubionych napojów, choć nie zawsze jesteśmy w stanie ją docenić. Skąpa jest też nasza wiedza na temat właściwości poszczególnych gatunków herbaty, dlatego też nie zawsze jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać walory tego napoju.

Jaką herbatę warto pić?

Podstawowym naszym błędem jest preferowanie czarnej herbaty, która akurat nie ma zbyt dobrego wpływu na nasze zdrowie. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku herbaty czerwonej i zielonej. Te gatunki już dawno zyskały uznanie ze względu na swe lecznicze właściwości, a znajdujące się w nich przeciwutleniacze mogą skutecznie wspierać naszą formę.

Idealnym dodatkiem do zdrowej diety dla każdego z nas będzie zielona herbata. Ma ona dobry wpływ na nasz układ pokarmowy, może też poprawiać stan naszych nerek. Picie zielonej herbaty może też pozytywnie wpłynąć na układ moczowy. Sporo zysków mogą też osiągnąć miłośnicy czerwonej herbaty. I ona dobrze wpływa na układ pokarmowy, choć zakładanie, że pomaga ona w odchudzaniu się, może się okazać błędem. Herbata czerwona wspiera wprawdzie przemianę materii, nie jest jednak środkiem odchudzającym.

A co z najpopularniejszą herbatą, czyli z herbatą czarną? Jej wpływ na zdrowie nie jest aż tak wielki, jak w przypadku herbaty zielonej lub czerwonej, jednak osoby cierpiące z powodu cukrzycy typu II mogą sporo zyskać dzięki sięganiu po tę herbatę.

0
X