Czyż nie każdy z nas marzy o śniadaniu do łóżka?
śniadanie z herbatą lub kawą. Tylko kto miałby je zrobić, gdy jesteśmy tak zapracowani i zabiegani. Aż tu nagle świat w stanie zarazy i co się dzieje. Jesteśmy razem, nie śpieszymy się a pracę w dużej mierze można wykonywać zdalnie no i cieszymy się dziećmi – jeśli je mamy.
Tak mocno się nimi radujemy, że zaczynamy myśleć, jak przyjemnie wyglądałby świat tylko z dorosłymi dziećmi, które zajmują się same sobą. No dobrze, ale co z tym śniadaniem do łóżka. Zwyczajowo robi je w dni wolne mężczyzna dla ukochanej kobiety.
Ciekawe, jak sprawdzają się teraz ci ukochani mężczyźni, gdy tyle wolnych dni się zrobiło i czy mają tyle samozaparcia, aby każdego ranka do śniadania dołączyć jeszcze uśmiech. Miejmy nadzieję, że przechodzą ten test zwycięsko, wykazując inwencję. Nie musimy jeść każdego ranka jajka w różnej postaci z kawałkiem chleba, popijając herbatką z torebki.
W obecnej sytuacji, w godzinach porannych, łóżko zastąpiło jadalnię. Czyż nie jest przyjemnie baraszkować z dziećmi i zwierzętami nie spiesząc się do pracy. Niewątpliwie tak. Może nie każdego dnia, ale od czasu do czasu, gdy wszystko znormalnieje.
Śniadanie do łóżka zawsze z herbatą
Najlepsze herbaty do śniadania to te znane od lat np herbata English Breakfast z uprawy organicznej. Herbata ta uprawiana jest w regionie Assam i na Sumatrze. Jest to ulubiona herbata śniadaniowa Anglików. Charakteryzuje się intensywnym smakiem i jest wyśmienita w połączeniu z mlekiem.
Następną klasyczną brytyjską herbatą jest Earl Grey Bergamotka – pije się ją zarówno do śniadania, jak i deserów, czy na na tea time.
Japończycy do śniadania piją od lat herbatę Bancha. Jest to klasyczna herbata everyday tea. Zawiera o 70% mniej kofeiny niż herbaty Gyokuro.
Matcha Genmaicha to połączenie klasycznej Senchy , Matchy i ziarenek ryżu. Zaparzamy ją w dużych miseczkach. Napar ten podawana jest nie tylko do śniadania, ale i do pozostałych posiłków.
Herbata Kukicha ma również bardzo małą zawartość kofeiny i garbników. Piją ją zarówno dorośli jak i dzieci.
Powyższe herbaty są klasycznymi herbatami podawanymi do śniadania.
A co z innymi herbatami?
Do niedawna uważano, że napar z herbaty powinno się wypijać 20 minut po posiłku. Dziś już ten pogląd jest nieaktualny. Według Michaela Mosleya „Jelita wiedzą lepiej” do posiłków można spożywać herbatę, wodę i kawę.
Przypominam, że herbaty posiadają polifenole, które usuwają z naszego organizmu nadmiar wolnych rodników. Jak wiemy to one są odpowiedzialne za wiele chorób i przyspieszają starzenie się naszego organizmu.
Proponuję:
spróbujcie różnych herbat np. czarne czyste z mlekiem , do deseru – czarne z ingrediencjami oraz herbaty zielone lub białe. Po obfitym, ciężkostrawnym posiłku herbaty czyste czarne i zielone. Kiedy przyjmujecie gości sugeruję białą herbatę – czystą lub z dodatkami. Białe herbaty są jednymi z najdroższych, a więc, jak najbardziej polecane są przy podejmowaniu znamienitych gości albo jako prezent.
Dzieciom można podawać herbaty Rooibos, owocowe, ziołowe. Moim zdaniem można również pozostałe herbaty. W Brazylii od najmłodszych lat dzieci piją kawę, a przecież w niej jest więcej kofeiny niż w herbatach.
Ile dziennie pić herbat?
Tyle, przy ilu czujesz się bardzo dobrze. Osobiście nie polecam na noc mocnej czarnej herbaty, bo można mieć problemy z zaśnięciem, ale do śniadania, czy deseru, tak. Jeszcze chciałabym wspomnieć o jednej herbacie PU-Erh, ona- żeby było jasne – nie odchudza ale wspomaga metabolizm. Więc przy odpowiedniej diecie, ruchu herbata Pu-erh jest wskazana.
Pamiętajcie: jedna filiżanka herbaty dziennie to miły obowiązek
0 komentarzy