Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Co by tu jeszcze popsuć panowie?

paź 26, 2020 | DYWAGACJE PRZY HERBACIE | 0 komentarzy

Co by tu jeszcze popsuć panowie? Dlaczego Panowie dowiecie się czytając ten wpis.

Bilet na księżyc

Kilka lat temu byłam na premierze filmu Jacka Bromskiego “Bilet na księżyc”. Reżyser bardzo trafnie pokazuje środek „epoki dobrobytu” (1969r), czyli paranoje ubiegłego ustroju.
Jednym z wątków jest historia młodej prostytutki, której zadaniem jest wprowadzenie w tajniki miłości głównego bohatera.

Mewka (tak nazywano prostytutki z wybrzeża) to bardzo sympatyczna, młoda dziewczyna, po przejściach. Opowiada naszemu bohaterowi o tym, jak musiała usunąć ciążę, bo chłopak nie chciał się z nią żenić, a na dodatek nie zapłacił za skrobankę. Do Świnoujścia przyjechała, aby spotkać „boyka”- najlepiej Szweda, który porwie ją do kapitalizmu. Jak się nie uda, to przynajmniej na wybrzeżu dobrze zarobi.

Czy wdziała moherowy berecik?

Zastanawiam się, co dzisiaj dzieje się z tą już starszą panią. Czy wdziała moherowy berecik? Czy dzisiaj chodzi z figurką Maryi i jest zatwardziałą przeciwniczką aborcji?

W pewnym okresie życia mogła wejść do kościoła, wyspowiadać się, otrzymać rozgrzeszenie – pod jednym warunkiem, że będzie propagatorką ruchu „pro live”. I tak to dzisiaj jeździ na wszystkie demonstracje w obronie życia poczętego.

Czy jest to nieprawdopodobne? Jest bardzo prawdopodobne. Rok temu byłam na spotkaniu z „dziewczynami z tamtych lat”. Część z nich wraz z wiekiem “wyostrzyła” poglądy dotyczące moralności. Wiadomo, że wraz z upływem czasu w mniejszym lub większym stopniu przychodzi demencja, ale żeby hipokryzja.

Trybunał Konstytucyjny

Właśnie Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa dopuszczająca aborcję w przypadku, kiedy płód jest uszkodzony, jest niezgodna z konstytucją. Nie rozumiem. Przez 27 lat była zgodna, a raptem nie jest. TK pod kierownictwem pani mgr Julii Przyłębskiej w okresie pandemii neguje ustawę. O co tu właściwie chodzi?

Każdy zdrowy na umyśle człowiek zdaje sobie sprawę, jakie katusze przeżywa kobieta, kiedy rodzi dziecko, które za chwilę umiera, albo jest niepełnosprawne. Ja widziałam kilka takich przypadków, niestety w dwóch, tatusiowie psychicznie nie wytrzymali i opuścili rodzinę.

Przeczytałam w Gazecie Wyborczej

Władze najbardziej konserwatywnych krajów świata jak Iran czy Arabia Saudyjska są bardziej liberalne w kwestii aborcji niż Polska.


Nie ma wątpliwości, że będzie kwitło podziemie aborcyjne i wyjazdy do ościennych krajów.
Mam nadzieje, że” babka” wraz z szydełkiem nie wróci do zawodu. (kobieta, która wykonywała nielegalne aborcje używając szydełka, drutu lub innego ostrego narzędzia).


Co to jest demokracja? Co to jest dyktatura?


Wg.Wikipedii:

Demokracja to jeden z typów ustroju państwa zakładającego udział obywateli w sprawowaniu władzy.
Dyktatura to władza jednostki lub wąskiej grupy.

Referendum


W krajach demokratycznych ogłasza się referenda dotyczące istotnych spraw narodu. Przykładem jest Irlandia. Tak, jak twierdzi moja przyjaciółka Brytyjka rezydująca w Irlandii – kościół jest zupełnie inny niż w Polsce, ale najpierw musiał dobrze dostać po d…e.

U nas nie ogłoszono referendum, ale zrobiono badania statystyczne, z których wynika, że przeszło 80 % Polaków jest za status quo, a 52 % za liberalizacją obecnej ustawy. I co robią rządzący? Moim zdaniem idą prosto na zderzenie ze ścianą.


Mizoginizm


Ile kobiet jest w rządzie? Te, które były zostały eksportowane do parlamentu UE.

Podejrzewam, że te panie nie żałują bo i pensja wysoka i emerytura, a i żadnej odpowiedzialności. A miał obowiązywać parytet. Pan Prezydent na zaprzysiężeniu ministra oświaty stwierdził, że każdy ma prawo do swoich poglądów. To prawda tyle, że nie można zgodnie ze swoimi poglądami, niszczyć żadnej grupy społecznej oficjalnie i nieoficjalnie.


Na koniec dedykuję wszystkim posłom fragment wiersza Wojciecha Młynarskiego

Czasem facetów, żeby mieć spokój, ktoś tam przerzuci
do jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia
.

I już się prężą mózgów szeregi i wzrok się pali,
i już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali.
A oni myślą w ciszy domowej lub w mózgów truście:
«Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? Co by tu jeszcze?
«Jak długo można pieprzyć, panowie? No jak długo jeszcze?


Ps. Ciekawe jak w tej sytuacji zachowa się żona i córka pana Prezydenta. Na razie martwa cisza.

Zakończenie. Zaparzam swoja ulubioną zielona herbatę i zastanawiam się co by tu jeszcze s……… panowie?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *