Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Dzień nauczyciela 2020 w czasie pandemii

paź 14, 2020 | DYWAGACJE PRZY HERBACIE | 0 komentarzy

Czy świętować Dzień Nauczyciela?

Czy trzeba pamiętać o Dniu Nauczyciela? Myślę, że tak. Jest to bardzo piękny zawód. Nauczyciel codziennie musi odpowiadać sobie na pytania: jak najlepiej wyedukować młodego człowieka, jakie wartości mu wpoić, jak nauczyć go logicznego i samodzielnego myślenia, jak rozbudzić w nim pasję. Musi pamiętać, że lekcje nie mogą być nudne i nie powinny być sztampowe. Jak mawiał mój znajomy belfer – uwielbiany przez uczniów:

Przed lekcją należy wsadzić piórko w d… i robić show. Bo lekcja to teatr jednego aktora, dobrze byłoby, aby spektakl odbywał się z udziałem publiczności (czytaj uczniów).

Zawód Nauczyciela to misja i wielka odpowiedzialność

Do tego zawodu ludzie powinni iść z powołania. Wiem, że to jest archaiczne słowo, ale zarówno nauczyciel jak i lekarz winni mieć predyspozycję i miłość do wykonywanego zawodu, a ich praca powinna być misją. I tak w ogromnej większości jest. Lekarz jeżeli postawi złą diagnozę może pacjenta przenieść na tamten świat (w skrajnych przypadkach). “Zły” nauczyciel natomiast może spowodować u ucznia zawirowania psychiczne, które mają ogromny wpływ na jego dorosłe życie.

Dzień Nauczyciela w czasach pandemii

Dzisiaj w dobie pandemii nauczyciel codziennie ryzykuje swoim zdrowiem, a czasami i życiem. Uważam, że tę grupę zawodową należy godnie wynagradzać, tak aby nie musieli biegać z jednej szkoły do drugiej, albo kilka godzin dziennie udzielać korepetycji. Niestety, politycy żadnej opcji nie doceniają tego zawodu. Widzą nauczyciela, który ma wakacje, ferie i 18 godzin przy tablicy. Nie liczą godzin pracy poza tablicą : przygotowania do lekcji, samodokształcania, pracy administracyjnej.

Ceńmy ten piękny zawód świata, bo od nauczycieli zależy prawidłowy rozwój naszego dziecka i jego przyszłość.

Prezenty na dzień nauczyciela kiedyś a dziś

W ubiegłej epoce prezentami dla nauczycieli były przede wszystkim: kwiaty, bombonierki, kawa, czasami książki. Cała klasa składała się na prezent dla wychowawczyni, a pozostałym nauczycielom wręczano kwiaty. Młodsze klasy robiły laurki. Niejedna nauczycielka wychodziła ze szkoły z wielkim naręczem kwiatów, jak panna młoda z kościoła.

Domyślam się, że później te kwiaty niejednokrotnie były sprzedawane ulicznym kwiaciarkom. Herbat się nie wręczało, bo ich nie brakowało i były bardzo tanie. Kawy były okropnej jakości, ale i tak je trudno było zdobyć.

Dziś coraz powszechniejszymi prezentami stają się kawy i herbaty. Kawę nie wszyscy piją, natomiast herbatę, jak wykazały statystyki, prawie każdy. Na rynku jest ogromna różnorodność herbat. Różnią się one zarówno cenami, jak i rodzajami oraz gatunkami. Można kupić pięć dkg np. herbaty białej i jest to spore opakowanie, ale pamiętajmy, że w takim samym opakowaniu będzie znajdować się 10 dkg herbaty owocowej.

Herbata to elegancki prezent

Wiersze i wierszyki na dzień nauczyciela

“Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje –
przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”
Janusz Korczak

Życzę wszystkim nauczycielom, aby zawsze byli dumni ze swoich uczniów.

Z okazji Dnia Nauczyciela tylko dziś do północy

20% taniej na wszystkie herbaty.

Życzę smacznego!

WPISZ KOD: dzbanherbaty


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *