Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Jak to jest z tym odchudzaniem?

Wiem, że najlepiej byłoby odpowiedzieć: tak, herbata odchudza. Jest wiele specyfików reklamowanych, jako remedium na otyłość. Każdy kto chce „zgubić” kilka kilogramów, chwyta się każdej nowości redukującej wagę oraz „skutecznych” diet. Oczywiście najlepsze to te, które niczego nie ograniczają i dają gwarancję, że można schudną nie ruszając się z fotela.

Czy herbata odchudza?

Nie do końca, może pomagać w odchudzaniu. Najlepszym spalaczem tłuszczu jest herbata czerwona pu-erh a także herbata zielona.

Dekadę temu moja znajoma, osoba inteligentna, zakupiła klipsy odchudzające. Firma gwarantowała, że w przypadku nieskuteczności, zwraca pieniądze. Tyle, że po sprzedaży „cudownych klipsów” w krótkim czasie zniknęła z rynku. Sprzedawcy jedynego, skutecznego, cudownego środka odchudzającego prowadzą reklamę oddziałującą na emocje. Zapewniają klienta, że jedyna niedogodność to przełknięcie tabletki lub wypicie koktajlu.

Niestety, znajdują klientów i nie ma tu znaczenia stopień inteligencji. Na dzień dzisiejszy nie ma takich cudów. Zjadasz 3000 kalorii, twój ruch to przejście z fotela na kanapę, a sport? Sport najlepszy w TV. Przy takiej „diecie” nawet kilkanaście filiżanek herbaty nie pomoże. Herbata WSPOMAGA dietę odchudzającą. Trzy elementy: dieta, ruch i herbata dają wspaniały efekt.

Które herbaty wspomagają odchudzanie?

Moim zdaniem na pierwszym miejscu jest herbata czerwona Pu-Erh. Ale na pytanie: Czy picie czerwonej herbaty odchudza? Odpowiedź brzmi: Nie. Czerwona herbata pomaga w procesie odchudzania ale nie odchudza. Badania wykazały, że przyśpiesza ona proces trawienia, przyspiesza metabolizm. Powinno się ją pić po posiłku, niesłodzoną, Nie pijemy jej na pusty żołądek i maksimum 5 filiżanek dziennie.

Regularne picie czerwonej herbaty Pu-erh podczas diety odchudzającej zapobiega efektowi Jo-Jo. Herbata ta ma jeszcze jedna właściwość- można parzyć ją trzy razy.

Drugą herbatą wspomagającą odchudzanie jest herbata zielona. Oprócz tego, że ma właściwości prozdrowotne to, jak wykazały badania, zwiększa metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeżeli chodzi o herbaty ziołowe to najlepsze są herbaty Rooibos, i herbaty z zawartością imbiru. Herbaty te poprawiają metabolizm i pomagają zmniejszać namnażanie się komórek tłuszczowych.

Zastąp bardzo wysoko kaloryczne napoje słodzone herbatą. Zobaczysz, jak szybko stracisz wagę. Poprawi się twoje zdrowie, uroda i samopoczucie, ponieważ każda z herbata posiada polifenole – antyoksydanty. „Wymiatają” one z naszego organizmu nadmiar wolnych rodników.

Które herbaty dobre na odchudzanie?

Często o to pytanie. Prawdę powiedziawszy żadna herbata nie odchudza. Może wspomagać dietę odchudzającą. Do takich herbat, które „podkręcają” nasz metabolizm tak jak wspomniałam powyżej należą herbaty czerwone Pu-erh i herbaty zielone. Ale zapamiętaj nie działają w połączeniu z ciastkami, cukierkami, tortami. Natomiast świetne rezultaty dają w połączeniu z ruchem i zdrową dietą regulującą ilość kalorii.

Podsumowując: trzy, cztery kubki herbaty w połączeniu ze zdrową dietą oraz regularnymi ćwiczeniami fizycznymi pomogą zwiększyć redukcję wagi i zapobiec szkodliwemu odkładaniu się tłuszczu na brzuchu, co wykazały badania.

Zapraszam do naszego sklepu online, by spróbować jedną z herbat która wspomaga odchudzanie:

KUBKI, DZBANKI DO HERBATY

  • Promocja! przepiękny porcelanowy dzbanek z sitkiem

    Dzbanek Porcelanowy z zaparzaczem 900 ml

    139.00
  • Promocja! świąteczny kubek z sitkiem

    Kubek Porcelanowy Świąteczny z zaparzaczem Cha Cult 230 ml

    55.00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *