Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Dzień Ojca i herbata

cze 15, 2020 | HERBATY | 0 komentarzy

Dzień Ojca 23 czerwca 2020

Dzień Dziecka, Dzień Matki, a teraz zbliża się Dzień Ojca. Tatusiowie wykorzystajcie te kilka dni na zrobienie rachunku sumienia. Pandemia ujawniła wam fakt, jak męczące bywa przebywanie w zamknięciu z własnymi dziećmi. Przyznajcie się, ile to razy marzyliście o pójściu do pracy albo umieszczenie pociechy w dobrym Domu Dziecka (żart).

Wierzę, że macie najcudowniejsze dzieci na świecie, więc skąd takie pragnienia. Myślę, że zbyt szybko zapomina się o tym, jak samemu było się dzieckiem. Jak fajnie było spędzać czas z rodzicami, patrzeć, jak tata starał się być przewodnikiem stada, a mama się buntowała i koniecznie chciała go w tym zastępować. No i ta beztroska nawet w okresie buntu, gdy to my dzieci wiedzieliśmy wszystko najlepiej. Rodzice to był spadochron bezpieczeństwa, o którym duma z niedawno osiągniętej dorosłości nie pozwoliła nam nigdy głośno mówić.

Ojciec jako autorytet

Musicie wiedzieć, że dla synów jesteście wzorcem męskości, uczycie ich szacunku dla kobiet, odpowiedzialności, a dla córek jesteście pierwszym mężczyzną w jej życiu. Wasza relacja z córką pozwala jej kształtować obraz przyszłego partnera. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie. Wasze wzajemne relacje pełne czułości i zrozumie to najlepszy i niezapomniany kapitał na dorosłe życie dla waszych dzieci.

Bądźcie autorytetami dla swoich dzieci i nie starajcie się ich oszukiwać, bo z autorytetu wtedy nici. Te małe oczka i uszki wszystko widzą i słyszą. Jeżeli kiedyś, czyli w młodości, pisaliście pamiętnik i jeszcze go posiadacie, zajrzyjcie do niego. Gwarantuję, że przeżyjecie szok. Pierwsze skojarzenia : czy to ja?- niemożliwe,- nie, nie i jeszcze raz nie,- może lepiej ukryć przed dzieckiem?

Tatusiowie podziękujcie za laurki i życzenia i postarajcie się zamienić ten swój dzień na święto dzieci. To będzie miłe zaskoczenie dla waszych milusińskich, a co najważniejsze, być może zobaczycie w oczach dzieci ten błysk uwielbienia. A może też z życzeniami usłyszycie, że jesteście najlepszym tatą na świecie. I znów będziecie mieli cały rok, aby temu sprostać. Życzę powodzenia.

Z okazji Dnia Ojca to może herbata na prezent

Przeanalizowałam i zrobiłam krótką ankietę wśród mężczyzn, zarówno starszych jak i tych młodszych, jaką preferują herbatę? Zdecydowana większość mężczyzn preferuje herbaty czarne o wyrazistym smaku. Do takich herbat zaliczają się herbaty z regionu Assam, szczególnie z drugiego zbioru. Charakteryzują się one bardzo wyrazistym smakiem a napar jest bardzo ciemny. proponuje herbatę  Mokalbarii East. Z regionu Darjeeling herbatę Margaret’Hope.

Drugi rodzaj herbat, którą wybierają mężczyźni, to herbaty białe. Przypominam, że są to herbaty najwcześniej zrywane i najmniej przetwarzane. Napar z tych herbat jest bardzo jasny a smak bardzo łagodny, rozpływający się po podniebieniu a zapach przypomina woń świeżo skoszonego siana.

Chciałabym jeszcze przypomnieć, że  wszystkie herbaty posiadają właściwości prozdrowotne, ze względu na dużą ilość antyoksydantów, które eliminują z naszego organizmu nadmiar wolnych rodników, a to one  są odpowiedzialnego za ogrom chorób i starzenie się.

Do paczki herbaty możesz dodać kubek lub dzbanek z zaparzaczką i tu przypominam, herbata nie może być ściskana.

I pozostają życzenia: Z okazji Dnia Ojca, życzę wam, aby wasze dzieci były zawsze z was dumne.

KUBKI, DZBANKI DO HERBATY

  • Promocja! kubek termiczny szklany z zaparzaczem

    Kubek termiczny szklany z zaparzaczem 520 ml

    119.00
  • kubek ceramiczny 370 ml

    Kubek Ceramiczny z reliefem 370 ml

    29.00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *