Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE


Moja przyjaciółka Basia odeszła. Strasznie trudno pogodzić mi/ nam się z Twoim odejściem.

Przecież jesteś /byłaś piękną, cudowną, nietuzinkową kobietą. Zawsze pełną energii ozdobą każdej imprezy.
Na dodatek świetnie gotujesz/gotowałaś .
Nie mogę uwierzyć, że nigdy już nie dotrzesz na spotkanie i nie powiesz „cześć Asieńko a może drineczka”. Zawsze jesteś / byłaś osobą radosną, przyjazną i bardzo energetyczną.

Twoją cechą rozpoznawalną był ogromny entuzjazm.

Nie zapomnę naszych wypadów do kin, dyskusji o książkach i cudownych wyjazdów do Doliny Chochołowskiej i
do Zakopanego.
Jesteś /byłaś entuzjastką „chóralnych” śpiewów na tarasie i tańców aż do świtu.
Dziś siedzisz gdzieś na chmurce i jak zwykle z lekka nutką ironii wszystko komentujesz.

Basiu jesteś już wolna od bólu, w innym wymiarze, może kiedyś się znów spotkamy.

Wolność wyboru

Do jakiego momentu mamy wolność wyboru?
Od pewnego czasu toczy się dyskusja, czy szczepić się czy nie. I niestety nie chodzi tu o ostatnią szczepionkę na Coovid ale o wszystkie obowiązkowe i nieobowiązkowe szczepionki.
Część społeczeństwa uważa, że każdy powinien mieć prawo wyboru. I tu należy sobie odpowiedzieć, czy na pewno każdy i w każdej sytuacji ma prawo wyboru? Nie chodzi tutaj o skręcenie w lewą stronę, a nie w prawą, chociaż to też może mieć swoje konsekwencje (efekt motyla).
Czy nie powinno być tak, że masz wybór tylko wtedy, kiedy tylko ty ponosisz odpowiedzialność za swoją decyzję ( to nigdy nie dzieje się w 100%).


Jakie konsekwencje ponosi społeczeństwo za to, że jesteś przeciwnikiem szczepień?


W ubiegłym roku w grudniu jeździłam za karetką pogotowia z moją chorą mamą, Z braku miejsc odsyłano nas od szpitala do szpitala. Działo się to w Warszawie, gdzie w każdej dzielnicy jest szpital, a co w małych miastach?
Szpitale były zamienione na „covidowe”. Wtedy jeszcze nie było szczepionek.

Dzisiaj, kiedy one już są, połowa społeczeństwa się nie szczepi. Dlaczego? Długo by wymieniać antyszczepionkowe argumentacje. Jedną z nich -chyba najgłupszą, z którą się spotkałam- to wszczepienie czipa, który będzie nas śledził. Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy stale obserwowani. Karta płatnicza mówi, jakie są nasze upodobania żywieniowe i nie tylko, czy i jak często korzystamy ze zdobyczy kultury. Telefon zaś dokładnie informuje, gdzie przebywamy itp., itd


Jakie są konsekwencje niesczepienia się?


Czy społeczeństwo nie płaci za wybory antyszcepionkowców ? Bo liczba Łózek w innych szpitalach jest mocno ograniczona, bo brak personelu, bo planowane zabiegi są przesuwane, bo są poważne powikłania po Covidzie, które trzeba leczyć. Tym samym obciążają służbę zdrowia, a na dodatek odsuwa się leczenie chorych na inne schorzenia. Ostatnio media podały informację, że jest bardzo duża zachorowalność na raka, a jak może być inaczej skoro bardzo trudno dostać się do onkologa, a zabiegi ratujące życie są odkładane. Pieniądze przesuwane są na leczenie covidowe i pocovidove. Czy dziecko, które nie zostało zaszczepione na polio (Heinego-Medina) -ostatnio opisywany przypadek – i zachorowało, w przyszłości nie oskarży rodziców o zaniedbanie. Można by tu mnożyć pytania.


Jakie jest twoje zdanie na ten temat?


Jak skutecznie można manipulować ludźmi?


H.P. Lovercraaft napisał

Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach a najstarszym i najsilniejszym jest strach przed nieznanym.


Zachowania atawistyczne


Strach przed nieznanym wykorzystywany jest przez wiele organizacji i grup społecznych.

Przykład pierwszy:

Politycy znanego ugrupowania stworzyli hasło „ wolni od LGBT”. Na marginesie – nie każdy polityk szarżujący tym hasłem potrafi wyjaśnić, o co tak naprawdę chodzi. Stworzono mit – LGBT zagraża przede wszystkim rodzinie. A przecież rodzina jest największą wartością.

Przykład drugi:

Kościół od zawsze wykorzystuje lęk przed nieznanym. Co będzie po śmierci? Czy trafisz do nieba? Czy w czeluści piekieł? Przedstawicielem Boga jest ksiądz i jego krytykować to tak jakby krytykować Boga, a Bóg jest nieomylny.
Będąc w sandomierskim sanktuarium usłyszałam księdza, który z ambony informował wiernych o powrocie prześladowań Kościoła.
Przeczytałam, że obecnie w Polsce lawinowo następuje laicyzacja. Czyja to wina?, oczywiście tych, którzy krytykują Kościół.

Przykład trzeci:


Przeciwnicy szczepień wmawiają ludziom -posługując się m.in. mediami społecznościowymi – zgubne konsekwencje wszelkich szczepionek. Mało tego, przybierają postać „rycerzy”, których obowiązkiem jest chronić społeczeństwo przed szarlatanami, czyli lekarzami zachęcającymi do ich przyjmowania. Posuwają się do prób szantażu i gróźb karalnych.
Jeżeli znasz chociaż trochę historię to zapewne wiesz, że każda nowość w nauce miała swoich zwolenników, jak i przeciwników. Np. Tesla spotkał się z ogromnym ostracyzmem oraz groźbami etc.

A jakie Ty masz zdanie na ten temat?


Polecam https://lekarski.blog.polityka.pl/2021/08/29/w-czym-antyszczepionkowcy-maja-racje-kompendium-dla-tych-ktorzy-woleliby-przezyc/

1 komentarz

  1. Ania

    Przykro mi strasznie, że tak wiele dobrych ludzi z dobrą energią odchodzi.

    Co do zachowań społecznych, zgadzam się. Łapię się za głowę czasem jak czytam do jakiego poziomu bzdur te stwierdzenia rosną. Traci się wiarę w ludzkość czasami.

    Ale herbaciarze trochę mi poprawiają humor, większość raczej zdroworozsądkowo podchodzi do tematu i się poszczepili:).

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *