Zaznacz stronę

Znana i ceniona jako napój, który pobudza i dodaje energii, może być również wspaniałym kosmetykiem. Czarna herbata wciąż zaskakuje swymi właściwościami, i choć wciąż pozostaje w cieniu herbaty zielonej, i ona może nam skutecznie pomagać w walce o zdrowie oraz o piękny wygląd.Kosmetyczne właściwości herbaty

Czarna herbata to jeden z cenniejszych kosmetyków naturalnych, dzięki którym każda z nas może skutecznie walczyć z oznakami zmęczenia. Wyjątkową moc czarnej herbaty doceniła też kosmetyka, w której maseczki oraz inne zabiegi z wykorzystaniem tego napoju zajmują coraz ważniejsze miejsce. Stworzone z czarnej herbaty maseczki mogą poprawić nasz wygląd szybko i skutecznie.

Są one cenione za wyjątkowe dobry wpływ na skórę oraz za to, że przygotowanie maseczki kosmetycznej z czarnej herbaty jest dziecinnie prostym zadaniem. Naturalna kosmetyka zna wiele wspaniałych receptur, z których może skorzystać każda miłośniczka naturalnego piękna. Jedna ze skuteczniejszych maseczek powstaje z takich składników, jak: biała glinka kosmetyczna, łyżeczka czarnej herbaty, białko oraz sok z cytryny. Do tego dodaje się odrobinę migdałów lub płatków owsianych.

Efekt? Maseczka, która doskonale odżywia i oczyszcza skórę, poprawiając tym samym jej wygląd. Czarna herbata pozwala jednocześnie w prowadzeniu walki z pierwszymi znakami starzenia się. Jeśli zostanie ona połączona z płatkami owsianymi i miodem, zmienia się w rewelacyjny kosmetyk zwalczający zmarszczki. Kosmetyka zna też takie „odmładzające” przepisy, w których pojawia się czarna herbata połączona z żółtkiem oraz mąką (tu można wybierać pomiędzy mąką pszenną lub jęczmienną). Czarna herbata może zostać połączona również z kwiatami bzu czarnego, a powstający w ten sposób kosmetyk rewelacyjnie sprawdzi się w pielęgnacji cery przetłuszczającej się.

0
X