Blog o herbacie, ziołach i nie tylko (dywagacje przy herbacie)

KATEGORIE: DIETA W CIĄŻY / DYWAGACJE PRZY HERBACIE / HERBATY / INSPIRACJE / PRZEPISY / ZADBAJ O SIEBIE

Rękodzieło i herbata

lip 10, 2018 | HERBATY | 0 komentarzy

Rękodzieło, jak sama nazwa wskazuje, są to rzeczy wykonane ręcznie – bez udziału maszyny. Jest ono właściwie tak stare jak człowiek żyjący na ziemi. Z chwilą wynalezienia maszyny parowej ( udoskonalonego atmosferycznego parowego silnika ) przez Jamsa Watta w 1763 zmieniła się gospodarka na świecie.

Nastąpiła Wielka Rewolucja Przemysłowa, czyli przejście od manufaktury do fabryki. W postępie geometrycznym rozwija się technologia, która cały czas przyśpiesza. Urządzenia pomagające chociażby w pracach domowych takie jak odkurzacz, czy zmywarka ( najlepsza przyjaciółka kobiety) są już na porządku dziennym w każdym prawie domu. Dlaczego w takim razie jest powrót do prac ręcznych ( handmade ), kiedy już na maszynach robi się takie swetry, że na pierwszy rzut oka nie odróżnisz, czy są wykonane na drutach czy nie. W USA rzeczy robione ręcznie osiągają niebotyczne ceny.

Widziałam sukienkę zrobioną na szydełku za naście tysięcy dolarów. Projektanci też pokreślają, że np. sukienka wyszywana jest ręcznie. Skąd ten cameback?  Przypuszczam, że dlatego, iż każda rzecz wykonana ręcznie jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i ma wyjątkowy urok.  Nigdy nie powtórzy się dokładnie takiego samego modelu. Wiem coś na ten temat, bo robiłam dla siebie i rodziny swetry. Poza tym więcej czasu musimy poświęcić wyrobowi, czyli  tworzyć niepowtarzalne kompozycje i szukać niestandardowych materiałów. W Polsce też zauważono trend handmade. Otwiera się coraz więcej szkół rzemiosła artystycznego. Bliska mi osoba skończyła (poza socjologią) 2 letnią szkołę stolarstwa i robi przepiękne rzeczy np. stoły.

Dlatego też pod hasłem „to nie jest kwiatek do kożucha – to jest broszka do herbaty”, pomyślałam o pięknie skomponowanym prezencie – rękodzieło i herbata.

Poprosiłam Panią Ewę Rajkow- Krzywicką o wykonanie kilku broszek będących obecnie na tzw. topie. Są to śliczne broszki wykonane z koronek, wstążek, koralików, dżinsu, jedwabiu naturalnego, ręcznie haftowane, wyszywane.  Mają one wyjątkowy urok i są niepowtarzalne. Można je nosić praktycznie do wszystkich ubrań : sukienki, bluzek, swetrów, kurtek i płaszczy.

Proszę też zwrócić uwagę na ocieplacze do herbaty tzw. sweterki też wykonane przez p.Ewę. Pełnią funkcję ozdobną (wyjątkowy design i są zabawne) oraz utrzymują stałą temperaturę naparu. Można kupić również przepiękne serwetki pod filiżanki z cieniutkiego kordonka.

KUBKI, DZBANKI DO HERBATY

  • Promocja! przepiękny porcelanowy dzbanek z sitkiem

    Dzbanek Porcelanowy z zaparzaczem 900 ml

    139.00
  • Promocja! świąteczny kubek z sitkiem

    Kubek Porcelanowy Świąteczny z zaparzaczem Cha Cult 230 ml

    55.00

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *