“Wspomnienie” Julian Tuwim Mimozami jesień się zaczyna, Złotawa, krucha i miła. To ty, to ty jesteś ta dziewczyna, Która do mnie na ulicę wychodziła.
Od twoich listów pachniało w sieni, Gdym wracał zdyszany ze szkoły, A po ulicach w lekkiej jesieni Fruwały za mną jasne anioły.

Równonoc jesienna

Lato pożegnaliśmy 23 września – równonoc jesienna. Teraz już dni będą coraz krótsze a noce coraz dłuższe. Dla wielu ludzi nadchodzi czas długich wieczorów pełnych nostalgii, kontemplacji, rozmyślania o przemijaniu. Niestey  brak słońca może wpływać przygnębiająco.

Co robić w jesienne dni?

Przede wszystkim spojrzeć optymistycznie i np. zauważyć obrazy naturą malowane, czyli  jesień  pełną kolorów, złotawą, kruchą i miłą. W przyrodzie występuje –niespotykana w innych porach roku- feeria barw. Liście z każdym dniem zmieniają swoją barwę- od zieleni do rudości. Na rabatach rosną przepiękne chryzantemy, astry, mimozy i wrzosy. W krótkie, pochmurne i deszczowe dni starajmy się myśleć pozytywnie. Uważam, że jesień to także, a może głównie, czas na wizyty znajomych i „długich Polaków rozmowy” – oczywiście przy dobrej herbacie i nie tylko. Jesień to mój czas na czytanie poezji, do  której tak chętnie wracam i wcześniej zakupionych książek. I nareszcie skończył się „sezon ogórkowy”. Rozpoczynają się wydarzenia kulturalne. Do teatrów i filharmonii wchodzi “repertuar na nowy sezon”. W kinach coraz więcej premier. W październiku rozpoczyna się Warszawski Festiwal Filmowy. Kuszą nas swoim repertuarem „Szalone dni muzyki”. Przez trzy dni  będziemy mogli usłyszeć 1000 artystów i 57 koncertów. A wszystko to za bardzo niską cenę – najdroższy bilet 18 zł.

Pora na nowe

Jak co roku właśnie jesienią (nie 1 stycznia) zaczynam robić coś nowego. Kiedyś był to kurs tańca towarzyskiego, nauka tanga argentyńskie, pantomimy, zajęcia z aqua aerobiku. W tym roku postanowiłam rozpocząć kurs nauki brydża towarzyskiego (przypominający). Na studiach rozgrywki brydżowe były moimi ulubionymi zajęciami, bo i jakiś grosz wpadł, a w brydża grali ludzie nietuzinkowi. Namawiam wszystkich, aby zamiast spędzać czas przed telewizorem, komputerem,  znaleźli coś nowego. Nigdy nie wiadomo, co nas wciągnie, zafascynuje i zostanie z nami na lata. Pamiętajcie, że to też jest możliwość spotkania  nowych ludzi i zawarcia ciekawych znajomości. Przyjaciół i znajomych nigdy nie za wiele. Mam nadzieję, że choć trochę zmieniłam spojrzenie na tę- jak mówią niektórzy – smutną porę roku. Jeszcze jedna rada szczególnie dla tych, których nie przekonałam – zawsze można uciec, choć na parę dni, do ciepłych krajów i tam „złapać” promienie słoneczne. Dzisiaj można „trafić okazję” zarówno w biurze turystycznym jak i liniach lotniczych.

Aby do wiosny.

Jaką herbatę pić na jesienne dni?

Na jesienne dni polecam  herbaty ziołowe takie jak melisa, joga tea, czy relaksujące, mogą być również mieszanki z miętą. Stabilizują one  nastój i mają  bardzo dużo właściwości prozdrowotnych. Druga herbatę, która polecam to herbata rozgrzewająca. Szklanka herbaty owocowej 1/ 2 szklanki naparu z herbaty czarnej, cytryna i goździki.  Na poprawienie nastroju możesz dodać niewielką ilość alkoholu najlepiej koniak, brandy lub whisky.
Polecam również artykuł o rozgrzewającej herbacie z goździkami

 

Polecam herbaty na jesienne wieczory, idealny dodatek do dobrej książki:

0
X

Zapisz się na newsletter i ZGARNIAJ RABATY!

Poinformujemy Cię, gdy tylko pojawią się dodatkowe rabaty od cen objętych promocją. WARTO korzystać, bo czas na dodatkowe promocje jest bardzo krótki.

Zapisz mnie. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).