Jakie zastosowanie ma lawenda?

Historia lawendy sięga 2500 lat. Uważa się, że lawenda pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Indii. Chyba wszystkim podobają  się kwiaty lawendy i jej niesamowity, niezwykły, lekko odurzający zapach. Dziś olejek lawendowy, (bo to on jest najważniejszy) ma zastosowanie w kosmetyce  oraz lecznictwie.

Właściwości lawendy wykorzystywane w kosmetyce

Najważniejszy jest olejek lawendy, który w kosmetyce dodawany jest do perfum, mydeł, toników, kremów i tzw. pachnideł. Kremy i toniki pomagają uporać się z różnymi problemami skóry np. stanami zapalnymi, trądzikiem. Wiele perfum wzbogaconych jest nutą zapachową lawendy. „Pachnidła” umieszcza się na półkach z bielizną oraz zawiesza między ubraniami. Dają lekki przepiękny zapach i uwaga- chronią ubrania przed molami.

Właściwości zdrowotne lawendy:

Lawenda pomaga:

  • w leczeniu bezsenności. Nanieś kilka kropli olejku lawendowego na poduszkę ( tylko go nie pij ). Przekonasz się,  jak szybko zaśniesz „ snem spokojnym”,
  • w gojeniu się ran. W gabinetach zabiegowych w leczeniu ran często wykorzystywany jest olejek lawendowy,
  • w leczeniu łysienia plackowatego, może spowodować poprawę jakości włosów- zagęścić je,
  • w leczeniu wyprysków skórnych, (dlatego dodawana jest do antybakteryjnych toników),
  • zmniejszyć ciśnienie krwi i tętno,
  • złagodzić objawy astmy,
  • złagodzić objawy uderzenia gorąca w okresie menopauzy,
  • obniżyć stres,

Jakie właściwości ma herbata z lawendy?

 Herbata lawendowa działa przede wszystkim rozluźniająco i uspakajająco. Do naszej herbaty lawendowej dodana jest również melisa. Mieszanka ta, to doskonałe antidotum na stres, zmęczenie, frustracje. Jest bardzo dobrym zamiennikiem pigułek uspokajających. Dodatkowym atutem jest jej wspaniały smak.

Dywagacje przy herbatce

Najpiękniejsze pola lawendy widziałam we Francji i w swoim małym ogródku -mini poletko lawendy. Kiedy lawenda zakwita siadam w fotelu rozkoszuję się jej zapachem,  kolorem oraz kubkiem lawendowej herbaty. Działa lekko odurzająco. Żywym tego przykładem był pies moich znajomych. Kiedy wszedł w łan lawendy, siłą trzeba było go wyciągać- ingerencja Pana źle się skończyła.

Pod koniec sierpnia ścinam kwiaty lawendy. Umieszczam je w specjalne uszyte jutowe woreczki i kładę, gdzie się da. Wieszam między ubraniami – w ten oto sposób pozbyłam się moli. Wkładam miedzy bieliznę i do pościeli oraz poduszek i ….szybko zasypiam.

Zapraszam do naszego sklepu po herbatę lawendową

0
X

ZGARNIAJ RABATY. ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!

Poinformujemy Cię, gdy tylko pojawią się dodatkowe rabaty od cen objętych promocją. WARTO korzystać, bo czas na dodatkowe promocje jest bardzo krótki.

Zapisz mnie. (Możesz zrezygnować w dowolnym momencie).